İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Dune Filminden Haberler Var

Dune Filminden Haberler Var

Dune Filminden Haberler Var - Sinema Hanedanı

Dune filmi ilk duyurulduğunda sadece kitap serisini okumuş hayranlar arasında popülerleşmişti. Fakat filmden ilk görsellerin yayınlanmasıyla popülerliği arttı. Dune filmi hakkında yazdığım yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dune filminin yönetmeni Greig Fraser, Star Wars gibi özellikle son zamanlarda senaryosu yerine görselliğiyle öne çıkan bir serinin sinematografisiyle ilgileniyordu. Star Wars’un son üçlemesi tartışmalara sebep olsa da görselliği muhteşem bir filmdi. Greig Fraser verdiği bir röportajda Dune için Star Wars’u unutması gerektiğini Dune’un “çok farklı ve bağımsız bir destan” olmasını istediğini söyledi.

Dune Filminden Haberler Var - Sinema Hanedanı

Greig Fraser verdiği röportajda şu şekilde konuştu:

Çok eğlenceliydi çünkü Dune yaparken Star Wars filmlerini unutmak zorunda kaldım. Aslında bu benim için zor değildi. Denis ve ben, filmin nasıl görünmesi ve hissettirmesi gerektiği hakkında net bir şekilde konuştuk, bu yüzden değişik fikirler üretmek zor değildi. Çöl gibi bir yerde geçmesiyle Star Wars ve Dune arasında benzerlikler var. Demek istediğim, George Lucas’ın bir şekilde Star Wars’u yaratırken Dune’dan ilham aldığını düşünüyorum. Bunun hakkında konuşmanın uygun olup olmadığını bilmiyorum, ancak bazı alanlarda çok fazla benzerlik var. Bu yüzden Dune’u yaparken kendimi tekrarlamamaya dikkat etmeliydim.

Paul Atreides karakterini oynayan Timothée Chalamet de bazı sorulara cevap verdi. İki bölümden oluşacak bir hikaye için ilk film aslında yarım bir hikaye mi sorusuna hayır cevabını verdi.

“Dune, gidilecek yerler ile kendi içinde tamamen oluşturulmuş bir hikaye. İnsanların gördükleri zaman çok şey çıkaracakları tamamen bağımsız bir destansı bir film… Görsel olarak çok güzel. Fakat ilk film de kendi başına da bir film olacak.”

Dune kitaplarını okumadım fakat bu film için heyecanlıyım. İlk kitabın yarısını anlatacak film çıkmadan önce ilk kitabı bitirmeyi planlıyorum.

Dune filminin planlandığı tarihte yani 18 Aralık 2020’de vizyona girecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap