İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Tales of Dunk and Egg Geliyor: Yeni Game Of Thrones Dizisi

Tales of Dunk and Egg Geliyor: Yeni Game Of Thrones Dizisi

Tales of Dunk and Egg Geliyor: Yeni Game Of Thrones Dizisi

Bugün Game Of Thrones öncesine odaklanacak Tales of Dunk and Egg adlı yeni bir roman uyarlaması spin-off projesi HBO tarafından duyuruldu. Dizinin şu anda HBO tarafından erken geliştirme aşamasında olduğunu ve bölümlerinin bir saatten oluşacağını bildirdiler. Dizi, George R.R. Martin‘in “A Song”da yer alan olaylardan 90 yıl öncesinde yer alan, Sör Duncan the Tall (Dunk) ve genç bir Aegon V Targaryen‘in (Egg) maceralarını takip eden fantastik roman serisine dayanacak.

Aynı adlı Tales of Dunk and Egg roman serisi bu güne kadar toplamda üç kez yayınlandı. 1998 yılında The Hedge Knight”, 2003 yılında The Sworn Sword ve 2010 yılında The Mystery Knight. Daha sonra üç roman bir araya getirildi ve 2015 yılında A Knight of the Seven Kingdoms olarak tek ciltte yayınlandı. Proje hakkında şu anda hiçbir bilgi ortada yok. Yönetmeni, senaristi, oyuncuları kimler olacak bilinmiyor fakat şundan eminiz ki, HBO artık gerçekten de Game Of Thrones evrenine değer vermeye başladı ve bu sayede bu yapım hakkında ümitlenebiliriz gibi gözüküyor.

Tales of Dunk and Egg Geliyor: Yeni Game Of Thrones Dizisi

Tales of Dunk and Egg şu anda ikinci bir Game Of Thrones prequel dizisi oluyor. Hatırlarsanız aylar öncesinde House Of Dragon duyurulmuştu. Bu dizi, Westeros‘ta Ejderhaların Dansı olarak tanınan Targaryen iç savaşının oluşumunu anlatacak.

Game Of Thrones‘un yaptığı o kötü sondan sonra böyle yapımların duyurulması benim HBO ya olan bakış açımı yavaş yavaş toparlıyor diyebilirim. Peki sizler Game Of Thrones evreni hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu dizinin yayınlanacağı öğrendiğinizde neler hissettiniz? Yorumlara bekliyorum…

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Beyazperde

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 7 ay önce

    Merakla bekliyoruz

  2. 6 ay önce

    Umarım güzel bir dizi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir