1. Ana Sayfa
  2. Film
  3. Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler - Sinema Hanedanı

Frozen filmi 2013 yılında vizyona girmiş ve çok beğenilmişti. Let it go şarkısı uzun süre dilimizden düşmezken ve çocukların hepsi ailelerine Elsa kostümü aldırırken Disney 1 milyar dolardan fazla para kazandı. Devam filmi ve filmde açıklanmayan sırlar 6 yıl boyunca yani 2019 yılında 2. film çıkana kadar konuşulmaya devam etti. 2. film ilk film kadar başarı yakaladı. Bir Let it go olmasa da Into the unknown şarkısı da çok sevildi. Fakat 2. film bize bir sürü bilgi ve teori çıkartmamız için malzeme de verdi.

Hatırlayacak olursa ilk filmde Elsa ve Anna’nın ailesinin güneydeki bir düğüne gittiğini ve o sırada çıkan fırtına yüzünden öldüğünü görmüştük fakat 2. filmde aslında güneydeki bir düğüne değil, kuzeye Elsa’nın güçlerinin kökenini araştırmaya gitmişler. Bunu öğrendikleri gemi enkazı sahnesindeki Elsa’nın en ufak yüz mimiği, senaryo ve animasyon o kadar iyiydi ki, tebrikler Disney kendini çok aştın ve yine bizi ağlatmayı başardın.

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler - Sinema Hanedanı

Elsa’nın güçlerinin kaynağının aslında babasını kurtaran annesi olduğunu öğrendik ve bu çok önemli bir bilgi. Sonrasında 4 element hakkında bilgiler edindik: Ateş elementi için bir kertenkele, hava elementi için uçuşan yapraklar, su elementi için bir at, toprak elementi için taş adamlar ve 5. Element olarak tüm elementleri bir arada tutan Elsa. Fakat bu elementlerden mesela ateşin neden kertenkele olduğu gibi detayları açıklamadılar. Elsa ait olduğu yere döndüğünde de Kristoff’tan yeni evlilik teklifi alan Anna ise kraliçemiz oldu.

2. film çıkmadan önceki teoriler kral ve kraliçe’nin Rapunzel’in düğününe gittiği yönündeydi. Bu teoriyi Elsa’nın taç giyme törenine gelen Rapunzel’i görmemiz destekliyor. Fakat aslında öyle değilmiş. Elsa’nın ailesi aslında dalgalarda boğulmamış çünkü gemi karaya oturmuş bir şekildeydi. Belki de bir şekilde o gemiden kurtulmayı başardılar. Peki ormana ulaştılar ve geri dönerken mi kaza oldu? Ormana ulaştılarsa ne öğrendiler? Geldikten sonra gemileri hasar almış ve orada mahsur kalmış olabilirler mi? Hala aklımızda çok soru var o yüzden 3. filmi bekleyeceğiz fakat bu teori kurmayacağımız anlamına gelmiyor.

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler - Sinema Hanedanı

Öncelikle eğer Elsa’nın ailesi o gemiden kurtulduysa ve ormana ulaştılarsa ormandaki sihirli güçlerden yardım almış olabilirler. Eğer sihirli ormana ulaşamadılarsa bile gemi karaya oturduğuna göre kıyıya yakın bir yerdeyken fırtına çıkmış olmalı. Yani kral ve kraliçe hala yaşıyor olabilir.

Bir teoriye göre kral ve kraliçenin aslında kurtulduğunu fakat farklı bir kıyıya çıktığını öne sürüyor. Teoriye göre kral ve kraliçe bir adada hayatlarına devam ettiler hatta burada bir erkek çocukları bile oldu. Bir adada mahsur kalan kral ve kraliçe, adada doğup büyüyen bir erkek çocuk bize tek bir ismi çağrıştırıyor: Tarzan. Bu teoriye göre Tarzan, Elsa ve Anna’nın kardeşi.

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler - Sinema Hanedanı

Başka bir teoriyse yüz benzerliğinden dolayı kendisine kayıt buluyor. Rapunzel’in annesi ile Elsa’nın annesinin benzerliğine ve yaşlarına bakarsak ikisinin kardeş olma ihtimalleri var yani Rapunzel, Elsa ve Anna’nın kuzeni.

Aile ilişkilerinden biraz uzaklaşırsak bir başka teorideyse Anna’nın da Elsa gibi güçlere sahip olmasıyla ilgili. Annesi babasını kurtardığı için ilk çocukları Elsa sihirli orman tarafından kutsanıyor. Fakat 2. çocukları Anna? Anna’nın da yeni güçleri ya da bir görevinin olduğunu görebiliriz. Troller onun hafızasını sildiği için bu güçler saklı kalmış olabilir. Ayrıca Elsa beyaz saçlarıyla kışı çağrıştırırken Anna da kızıl saçlarıyla bize sonbaharı andırıyor. İlk filmdeki buz temasının yerini ikince filmde sonbahar renklerinin aldığını düşünürsek belki diyebiliriz.

Frozen 3 Hakkında Büyük Teoriler - Sinema Hanedanı

Başka bir teoriyse 3. filmde Anna ve Kristoff’un evlendiğini ve sonrasında bir çocuk sahibi olduğunu görmemizle ilgili. Eğer Anna’nın bir çocuğu olursa kendisi tahtın varisi olacak. Eskiden tahtın varisinin Elsa olduğunu düşünürsek belki bu çocuğun da güçleri olabilir. Bir kanıt olarak da Kristoff’un Anna’yı sihirli ormanda kurtarmasını ve tıpkı ailesi gibi sihirli ormanın onların çocuklarını kutsayabileceğini düşünebiliriz. Bu da ilk filmdeki gibi birkaç yıllık bir zaman atlaması olacağı anlamına gelir.

İlk filmde gördüğümüz ve nefret ettiğimiz Hans 12 abisi varken tahta geçemeyeceğini anlamış ve Anna ile evlenerek kral olmak istemişti. Geçenlerde Hans’ın başka prensesleri de kendine aşık etmeye çalıştığı fotoğraflar internete düştü. Hatta bunların arasında Anna bile var anlaşılan Hans Anna’yı tekrardan ziyaret etmiş. Kristoff’la evleneceği kraliyet düğününe kendi krallığını temsilen katılmış olma ihtimali var. Belki Hans’a neler olduğunu ve nasıl cezalar aldığını bize göstererek bizi mutlu ederler.

Frozen 3 hakkındaki haberlere ve haberlere göre oluşmuş bir başka teoriye bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap