1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Dune’dan Yeni Görseller Yayınlandı

Dune’dan Yeni Görseller Yayınlandı

Dune'dan Yeni Görseller Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Denis Villeneuve‘nin yaklaşmakta olan Dune uyarlamasından yeni görüntüler geldi. Yeni görüntülerde Rebecca Ferguson, Oscar Isaac ve Javier Bardem‘i daha fazla görme fırsatımız oldu.

Dune ilk set fotoğrafları çıktığından beri bizi çok heyecanlandırmıştı ve fragmanının gelmesini beklediğimiz bu günlerde de bizim heyecanımızı arttırmaya devam ediyor. Özellikle de kitabı okumuş olanlar fotoğraflardaki kıyafetleri ve verilmek istenen atmosferi çok beğeniyor. 1965 yılında Frank Herbert yılında piyasaya sürülen Dune daha önce de sinemaya aktarılmaya çalışılmış fakat başarısız sonuçlanmıştı. Bu yüzden bu filmin iyi olması çok önemli. Dune hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Dune'dan Yeni Görseller Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Dune; Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac ve Dave Bautista gibi isimlerle daha çok kişinin ilgisini çekti. İlk çıkan fotoğrafların aksine yeni çıkan görsellerde Rebecca Ferguson, Oscar Isaac ve Dave Bautista’un canlandırdığı Leydi Jessica, Leto Atreides ve Glossu Rabban karakterlerini daha yakından görebiliyoruz.

İlk fotoğraf, Dune hayranlarına, filmin merkez kurgusal gezegeni Arrakis‘teki Fremen grubunu yöneten Bardem’in Stilgar‘ı gösteriyor. İkinci fotoğrafsa Chalamet‘in oynadığı Paul‘un güçlü ebeveynlerini gösteriyor. Bilmeyenler için Paul’un ebeveynleri Isaac’in canlandırdığı Dük Leto ve Ferguson canlandırdığı Leydi Jessica.

Fotoğrafların film hakkında bize birkaç şey gösterdiği ve bizim bunlara bile bayıldığımız doğru olsa da gözlerimiz hala fragmanı aramıyor değil. Ben pandemi sonrası insanları sinemaya tekrardan çekmekte önemli bir rolü olan Tenet’in öncesinde fragmanı izleyebileceğimizi düşünüyordum. Fakat Tenet’tan önce DC FanDome’da yayınlanan Wonder Woman 1984 filminin fragmanı gösterildi. Yine de sevindirici haber olarak Warner Bros’un eylül ayının sonuna doğru fragmanı yayınlanacağı söylentileri var.

Marvel Sinematik Evreni - 17 Soruluk Dev Marvel Testi

1 Ekim 2021 tarihinde izleyeceğimiz Matt Reeves’in yöneteceği The Batman filminden bile bir fragman gelmişken Aralık 2020’de gelecek Dune filminden fragman görememiz ilginç. Fakat umarım ki beklediğimize değecek.

Yayınlanan Görseller

Dune'dan Yeni Görseller Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Dune'dan Yeni Görseller Yayınlandı - Sinema Hanedanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilimkurgu ve sinema aşığı olan 19 yaşında bir genç. Nefes alıyor, su içiyor, yemek yiyor, kitap okuyor, şarkı yazıyor, senaryo yazıyor ha bir de Sinema Hanedanı'nı yönetiyor. Her şeyi nasıl yetiştirdiğini sormayın çünkü kendisinin bile haberi yok.

Yorum Yap