1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi

Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi

Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Bir güzel kız, bir de yakışıklı erkek birbirlerine aşık olurlar ama aralarında oğlanın sevgilisi vardır. Emily in Paris, klasik aşk dizisi maratonuna katılan ve 2020’nin en ses getiren dizilerinden birisi olan, adından da anlaşıldığı gibi Paris’de çekilen, Amerikan yapımı bir “klasik” Netflix dizisi. Dilerseniz artık incelememize başlayalım. Keyifli okumalar…

Emily in Paris Konusu

Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Dizimiz bir takım aksaklıklar sonucu Paris’e iş yapmak adına yerleşmek zorunda kalan Emily Cooper‘ı (Lily Collins) konu alıyor. Emily‘nin Amerika sularında bir sevgilisi olmasına rağmen Paris’in cinselliğe olan düşkünlüğü her defasında yüzüne vuruluyor. Sevgilisinden bir süre sonra saçma bir şekilde ayrıldıktan sonra ise Paris’in şaşaalı sularına kendini atıyor.

Emily‘nin yaşadığı binada 4. Kat da ki komşusu Gabriel (Lucas Bravo) ile aralarında bir çekim oluyor. İkili tam sanırım sevgili olacak derken, Emily‘nin yeni tanıştığı arkadaşı Camille‘nin (Camille Razat) Gabriel ile uzun süredir sevgili olduklarını öğreniyoruz. Emily ve Gabriel ile arasında her ne kadar büyük bir çekim olsa da ikili Camille yi üzmemek için arkadaş dahi olmama kararı alıyorlar ve daha öncesinde olan ufak birlikteliklerinden bahsetmiyorlar.

Paris’e taşındıktan sonra sosyal medya da yavaş yavaş gelişen Emily, ufak kitleli bir influencer oluyor. “Dizinin ismi de zaten sosyal medyada ki isminden geliyor.” Çeşitli etkinliklerde yer alarak da çalıştığı firmaya katkılar sağlıyor. Ve yine bir etkinlikte de Gabriel ile aralarında tekrar bir yakınlaşma oluyor. “Dizi kısaca bir seviyeden sonra Gabriel ve Emily arasında ki ilişkiyi konu almaya başlıyor”

Gabriel her ne kadar baş şef olsa da artık kendine ait bir restoranı olması için Paris’ten taşınma kararı alıyor ve bu yüzden de Camille ile ayrılıyorlar. Bu ayrılıktan sonra da Gabriel‘in taşınmasından bir önceki gün Emily ile birlikte oluyorlar ve mutlu son diyoruz. Ama değil… Çünkü Gabriel artık Emily‘nin patronlarından birisi ile anlaşıp baş şef olduğu restoranı alıyor ve bunu öğrenen Camille de geri dönüyor.

Emily in Paris Değerlendirme

Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Emily in Paris‘in altyapısı için her ne kadar “klasik” desem de işleyiş tarzı pek de “klasik” değil. Aşk konseptli dizileri seviyorsanız listenize alın derim. Ama öyle laf arasında izlemek istiyorsanız, dizinin her bölümü 20-30 dakika arasında değişse de vakit kaybı denebilir. Çünkü Paris konusunda anlatılan çoğu şey “dizinin “çoğu şey” kategorisi zaten cinsellik” pek de gerçeği yansıtmıyor. Ki öyledir ki, eleştirmenlerin bu filmi pek sevdiği söylenemez.

Emily in Paris 2. Sezon Gelecek mi?

Emily in Paris 1. Sezon İncelemesi - Sinema Hanedanı

Böyle bir dizinin IMDb üzerinden 18.000 üzerinde oy alarak 7,3 gibi bir değeri olmasını Netflix kesinlikle kaçırmaz. Dolayısıyla, şuan her ne kadar resmi bir açıklama gelmese de, Emily in Paris dizisinin 2. sezonun tahminimce 2021, en geç 2022 de geleceğinden eminim. Ki zaten dizinin ucu açık bir finali vardı, Netflix düşük bir reyting alacağını tahmin etse bile böyle bir sezon finali kesinlikle yapmazdı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap