1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Anthony Mackie Uzun Bir Süre Captain America Olmayı Umuyor

Anthony Mackie Uzun Bir Süre Captain America Olmayı Umuyor

Captain Amerika olmak beraberinde Marvel Sinematik Evreni için büyük bir sorumluluk da getiriyor. Geçtiğimiz haftalarda sonlanan Disney Plus dizisi The Falcon and the Winter Soldier ile birlikte kalkanın yeni sahibinin Sam Wilson olduğunu gördük. Karakteri canlandıran oyuncu Anthony Mackie'de Captain Amerika olmanın sürekliliği hakkında konuştu.

Anthony Mackie Uzun Bir Süre Captain America Olmak İstiyor - Sinema Hanedanı

Avengers: Endgame sonrası birçok karaktere veda ettik. Tony Stark‘ı sonsuzluğa uğurlarken Steve Rogers çok farklı bir yola gitti. Artık Captain America olarak Steve Rogers‘ı izleyemeyeceğiz fakat kalkandaki sembolünün temsil ettiği umut hep var olacak. Önce ülkesi sonra da Dünya ve insanlık için savaşan güçlü bir asker ve hepsinden önemlisi iyi bir insan.

Avengers: Endgame‘in sonunda Steve kalkanını Falcon olarak tanıdığımız Sam Wilson‘a vermişti. Arkadaşı Bucky‘e neden vermediğini çok düşünsek de Hydra tarafından beyni yıkanmış ve günahlar işlemiş biri olarak Bucky‘nin istemediğini düşünüyoruz. Ayrıca Sam tıpkı Steve gibi iyi bir insan ve bir asker. Bucky‘nin onayladığını görmek de güzel bir detaydı zaten.

Anthony Mackie Uzun Bir Süre Captain America Olmak İstiyor - Sinema Hanedanı

Yakın zamanda Falcon rolündeki Anthony Mackie Variety‘e verdiği bir röportajında “Umduğum şey Captain America olmak umarım gerçekleşir, eğer 65 yaşında bile bunu yapıyorsam isteklerimi gerçekleştirmişimdir.” cümlesiyle Captain America rolünü uzun süreler oynamak istediğini söyledi. Biz de onu bu rolde görmek isteriz. Aynı zamanda Sam Wilson karakteri çizgi romanlarda da bir dönem Captain America olarak karşımıza çıkmıştı.

Falcon and the Winter Soldier (spoiler geliyor) dizisinde Sam Wilson ilk başta bu kimliği istemese de Bucky bizler gibi onun bu işe ne kadar uygun olduğunu anlatmaya çalıştı. Ve sonuç olarak Falcon Wakandalıların yaptığı yeni kostümüyle birlikte kalkanı devraldı. Bu gelişimi bir filmin 10 dakikasında görmek yerine dizide gelişimine şahit olmak bence daha güzeldi. Yaklaşık 10 yıldır bağ kurduğumuz bir karakterin değişmesine önyargılı yaklaşmak yerine bire bir izlemek onu desteklememize sebep olduğunu düşünüyorum.

Anthony Mackie Uzun Bir Süre Captain America Olmak İstiyor - Sinema Hanedanı

Dizi aslında farklı bir noktada sonlandı ve bundan sonra sinematik evrende ne izleyeceğimizi bilmiyoruz. Fakat sinematik evrende tanıdığımız, dizide sevdiğimiz oturmuş bir karakter varken Marvel‘ın Anthony Mackie ile anlaşarak sinematik evrende onu daha çok kullanacağına eminim. Hatta tıpkı Steve Rogers gibi kendisini askeri zekasını ve bilgisini de kullanan bir önder olarak izleyebiliriz. Artık evren çok genişledi ve yeni karakterlerle birlikte birbirinden farklı güçler de tanıyoruz, bu kalabalıkta eskinin mirasını taşıyan ve Dünya’da olduğumuzu hatırlatan birine ihtiyacımız var.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Screenrant

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 ay önce

    Anthony koçum çok beklersin yeni kaptan amerika benim.

  2. güzide
    5 ay önce

    Emeğinize sağlık, teşekkürler yazı için 😍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir