İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Squid Game 2. Sezon Teorileri: Seong Gi-Hun Kırmızılılara Katılabilir!
Trendlerdeki Yazı

Squid Game 2. Sezon Teorileri: Seong Gi-Hun Kırmızılılara Katılabilir!

Yayınlandığı ilk aydan beri toplamda 111 milyon abone tarafından izlenerek Netflix'in en popüler yapımı olmayı başaran Squid Game ülkemizde de bir hayli ilgi gördü. Durum böyle iken yapımın gelecek sezonu hakkında da teoriler her yerde dolaşmaya başladı. İşte bu teorileri sizler için sıraladık:

Netflix‘in Squid Game adlı dizisi Türkiye dahil birçok ülkede popülerleşti hatta 90’a yakın ülkede 1. sıraya yerleşti. Dizi popülerleştikçe 2.sezonda neler olacağını merak eden ve teoriler üretmeye çalışanların sayısı git gide artıyor. Biz de bu kişilerin ürettiği teorileri kendi teorilerimizle harmanlayarak sizlerle paylaşmak istedik. İşte Squid Game 2. sezon teorileri:

1Seong Gi-Hun, Yaşlı Adamın Yerini mi Alacak?

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Aslında bu teorinin temelini başka bir teori oluşturuyor. İnsanlar, Seong Gi-Hun ve yaşlı adam arasında geçen konuşmalardan yaşlı adamın Seong Gi-Hun‘a “Benim oğlum da aynı senin gibiydi” demesi gibi (3. Bölüm), yaşlı adam ve Seon Gi-Hun‘un eskiden benzer bir mahallede oturduklarını söylemeleri (6. Bölüm) ve yaşlı adamın “Bugün ayın 24’ü. Oğlumun doğum günü yaklaşıyor” demesi (6. Bölüm) –Seong Gi-Hun‘un doğum günü 26 Nisan (1.Bölüm, Bankamatik sahnesi)– gibi sahnelerden yaşlı adamın Seong Gi-Hun‘un babası olduğunu düşünüyor. Bu teori aslında yaşlı adamın neden Seong Gi-Hun‘a daha yakın olduğunu ve neden hafıza sorunları varmış gibi yaparak misket oyununu bilerek kaybettiğini de açıklıyor (6. Bölüm).

Şimdi asıl teoriye gelelim. Yaşlı adamın, Seong Gi-Hun‘u -yani oğlunu- oyuna çağırma nedeni, ölüyor olması ve yerine geçecek birini istiyor olması ve bu rol için oğlundan başkasını düşünemiyor olması olabilir! “Bunun için neden oğlunu oyuna sokması gereksin ki?” dediğinizi duyar gibiyim, bunun sebebi birinin oyun da yönetici gibi yüksek rütbelere geçmek için önce oyunu oynaması gerekiyor olması aynı ilk sezondaki yönetici gibi olabilir.

2.0Kırmızılılar Aslında Ddakji Oyununda Kırmızı Ddakji’yi Seçenler!

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Kırmızılıların kimler olduğu ve nasıl işe alındıklarını 2.sezonda göreceğimizi söyleyen teoriler var. İşte bunlardan ilki: Hatırlarsanız ilk bölümde Seong Gi-Hun, ona oyunun kartını veren adamla ddakji oyununu oynuyor. Oyunu oynamadan önce Seong Gi-Hun‘a hangi renk ddakji’yi kullanmak istediği soruluyor ve Seong Gi-Hun mavi ddakjiyi seçip mavi formalı oyunculardan biri oluyor. Ama peki ya kırmızı ddakji’yi seçseydi ne olurdu?

Bu teoriye göre kırmızılılardan biri olurdu! Kırmızılılar da aynı oyuncular gibi numaralandırılmış kişiler ve oyuna katılabilecek 456 kişiden daha fazla kişi bulanabilirdi, ayrıca neden 456 kişi getirsinler ki? Her oyunun sonunda kalan kişi sayısını, bir sonraki oynanacak oyunda gerekli kişi sayısına göre ayarlıyorlardı. Peki neden oyunu 456 kişiyle başlattılar? Çünkü ddakji oyununda kırmızı değil de mavi rengi seçen 456 kişi vardı!

2.1Kırmızılılar Aslında Oyuna Geri Dönmeyen Kişiler!

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Hatırlarsanız ilk oyunda oylama ardından oyun bitmişti ve oyunculara oyuna dönme seçeneği sunulmuştu, geri dönmeyen ise 14 kişi vardı. Yönetici geri dönmeyen kişileri duyunca adamına gözünü onların üzerinde tutmasını söylemişti, neden? Çünkü onları kırmızılı olarak işe almak istiyordu! Daha az ödese ve belirli bir süre çalışmak için kontrat imzalamalı gerekse de kırmızılı olarak çalışmak oyuncu olmaktan çok daha güvenli, tabi kurallara uydukları sürece…

Geri dönmeyenlerin gitme sebebinin oyuncu olmanın fazla tehlikeli olmasını düşününce işi kabul etmeleri oldukça mantıklı olurdu. Ayrıca kontrat sayesinde bu 14 kişinin oyundan başkalarına bahsetmesi ihtimali de önlenmiş oluyor. Peki sadece o 14 kişi mi kırmızılı? Tabii ki hayır. Önce oyunlarda geri dönmeyenler, önceki oyunlarda kazananlar ve ekstra olarak işe aldıkları kişiler de var.

2.3Seong Gi-Hun Kırmızılılara Katılacak!

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Bu diğerlerine kıyasla biraz daha uçuk ama aynı zamanda mantıklı bir teori. Seong Gi-Hun ilk bölümde ddakji oynarken mavi bir şapka takıyordu ve dizinin sonunda saçını kırmızıya boyadı. Bu 2.sezonda kırmızılılara katılacağı anlamına mı geliyor?

3Hangi Oyunların Oynanacağını Duvarlardan Öğrenebilecek miyiz?

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Bu bir çoğumuzun gözden kaçırdığı bir detayla alakalı bir teori. İlk sezonda her ne kadar çoğunlukla duvarların önünde yataklar olsa da 7.bölümde, tüm yataklar kaldırıldıktan sonra, duvarlara iyice bakma fırsatı yakalıyoruz. Duvarları inceleyince duvarlarda oynanan oyunların resimlerinin soldan sağa doğru sıralanmış olduğunu görüyoruz. 2.sezonda da öyle olacak olabilir mi? Siz 2.sezonda duvarlara dikkat edecek misiniz? Ben kesinlikle edeceğim.

4Dedektif Hwang Geri Dönecek mi?

Squid Game 2. Sezon Teorileri - Sinema Hanedanı

Kardeşini bulmak için adaya kırmızılı kılığında sızan dedektif Hwang 8.bölümde yönetici olan kardeşi tarafından vurulmuştu ve yöneticiyle adamları, onu ölü kabul etmişti. Ama dedektifin vurulduğu sahneye bakınca omuzundan vurulduğu açıkça görülüyor ve ölüsünü ya da ölümünü tam olarak görmüyoruz. Dizide ölen diğer karakterlere bakarsanız karakterlerin ya ölümünü ya da ölüsünü bize gösterdiklerini göreceksiniz. Ölümü veya ölüsünü göstermedikleri tek diğer karakter yaşlı adam ve o da geri döndü zaten.

Tabii bunlar sadece teori, belki de bu teorilerin hiçbiri çıkmaz. (Yaşlı adamın Seong Gi-Hun‘un babası olması dışında bence o kesinlikle çıkacak bir teori :D )


Squid Game 2.Sezon teorilerimiz buraya kadardı. Siz ne düşünüyorsunuz, bu teorilerden 2.sezon da hangileri çıkabilir, kendi teorileriniz var mı? Yorumlara bekliyoruz. Bir sonraki yazımız da görüşmek üzere…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yazılım mühendisliği okuyan ve film-dizi izlemeyen bayılan bir gamer/geek/coder.

Yorum Yap