İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi

8 yılda toplamda 8 sezondan oluşan bir maceradan sonra veda ettiğimiz bir seridir Game Of Thrones. Böylesine mükemmel bir diziyi özleyenler için size onu hatırlatan 7 diziyi sizler için topladık.

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

Game Of Thrones efsanesi bundan yaklaşık 1 sene önce son buldu. Fakat biz hayranlar arasında her ne kadar seri bitse de Game Of Thrones benzeri diziler” gibi birçok terim üretildi. Bugün de bu yazımızda efsanevi serüvenin özlemini çekenler için 7 dizi seçtik ve hepsini bir listede toparladık. işte karşınızda Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi:

Game Of Thrones Dünyasına Ne Kadar Hakimsin? | Test Game Of Thrones Hanedanları

The Tudors

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,1 (+70k)
 • Yaratıcı: Michael Hirst
 • Oyuncular: Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavil, lAnthony Brophy

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi listemizin başında The Tudors var. The Tudors İngiltere tarihinin en ilgi çekici dönemlerini konu alan tarihsel bir yapım. Dizi, Tudor Hanedanlığı ve 8. Henry’yi konu alıyor. Gerek sürükleyiciliği gerek ise muhteşem görselleriyle Game Of Thrones açığını giderebilir. İzleyiciler tarafından fazlasıyla sevilen ve sadece 3 sezon süren bu dizi bir çok ödüle de layık görüldü. 8.1 gibi bir IMDb puanına sahip dizimiz Michael Hirst tarafından yazıldı.

The Last Kingdom

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,4 (+91k)
 • Yaratıcı: Stephen Butchard
 • Oyuncular: Alexander Dreymon, Emily Cox, Millie Brady

9. yüzyılda İngiltere olarak anılan bölgede bir çok krallık bulunmaktadır. Tüm bu Krallıklar birbirleriyle bağlantılı olmadıkları için bölge çok dağınıktır. Bölgenin dağınık olması Vikingler için çok büyük bir avantajdır ve Vikingler bölgedeki tüm Krallıkları işgal ederler. Sıra Sakson olan Lord Uhtred‘in bölgesine sıra geldiğinde ise yaşanan savaşı yine Vikingler kazanır.

Lord Uhtred‘in oğlu Küçük Uhtred Ragnar tarafından esir alınır. Zaman içinde bir Viking gibi yetiştirilir. Kendi hakkı olan tahta amcası geçmiştir. Amcası onu satın almak ister ama Ragnar buna izin vermez. Uthred bir tercih yapmak zorundadır. Vikingler mi Saksonlar mı? Gerek konunun sürükleyiciliği gerek ise muhteşem görsel efektleriyle kendini izleyiciye sevdiren The Last Kingdom, Game of Thrones‘un yokluğunu giderebilecek kalitede.

Reign

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,5 (+44k)
 • Yaratıcı: Laurie McCarthy, Stephanie Sengupta
 • Oyuncular: Adelaide Kane, Megan Follows, Celina Sinden

Ghost Whisperer‘dan Laurie McCarthy ve Beauty and The Beast‘ten Frank Siracusa’nın elinden çıkan Reign, 16. içerisinde geçiyor ve İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme ve saltanat sürecini anlatıyor. Çok yabancılık çekmeyeceksiniz çünkü Mary, Listemizde bulunan The Tudors‘dan 8.Henry’nin kız kardeşinin kızı!

Reign gerek yaşattığı Dram gerek ise tarihi iyi aktaran senaryosuyla Game of Thrones ekranlardan kalktıktan sonra izlenebilecek diziler arasında yer alıyor.

Spartacus: Blood and Sand

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,5 (+227k)
 • Yaratıcı: Steven S. DeKnight
 • Oyuncular: Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett

Spartacus! Romalıların eziyetine ve köleliğine rağmen hala güçlü bir şekilde ayakta Kalan Spartacus‘ün asırlar önce yaşadığı yeniden doğuş hikayesini ele alıyor. Bir çok Spartacus yapımı bulunmasına rağmen içlerinde en iyilerinden birisi kesinlikle Blood and Sand.

Bizlere izlettiği muazzam savaş sahneleri ve tarihin içinde kaybolma hissi yaratan bu yapım, sadece Game Of Thrones‘un açığını kapatmakla kalmayıp en iyi tarih dizilerinden biri olmaya hak kazanıyor.

Vikings

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,5 (+449k)
 • Yaratıcı: Michael Hirst
 • Oyuncular: Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi listemizin en popüler yapımına geldik. Yapım bizi 8. yüzyıla götürüyor. Vikingler’i yıllardır barbar olarak tanıdık, adlarına bir sürü film, kitap ve tarzı şeyler yapıldı ancak Vikings dizisi içlerinden en iyilerinden. Bizi Vikingler’in içine götürüyor. Yaşamlarını öğretiyor, güçlerini gösteriyor ve yaptıkları savaşları harika bir şekilde yansıtıyor.

Diziyi izlerken kendinizi adeta bir Viking gibi hissedeceksiniz, tarihin içinde kayıp olacaksınız. Vikings, Game Of Thrones‘un yokluğunu kapatmayı başarıyor ve gerek muazzam savaş sahneleri gerek ise Vikingler‘in yaşamı ile mükemmel bir dizi olmayı başarıyor.

Rome

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,7 (+158k)
 • Yaratıcı: Bruno Heller, William J. MacDonald, John Milius
 • Oyuncular: Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker

Rome, MÖ 49 yıllarını ele alan gelmiş geçmiş en iyi tarih dizilerinden birisi. HBO‘un yapımcılığını üstlendiği dizi, 2 sezon sürmüş ve  Golden Globe gibi daha bir çok önemli ödülü almaya hak kazanmıştır. Rome, Dönemin en güçlü imparatoru  Sezar ve en güçlü Roma İmparatorluğu dönemini Roma’nın kendi içinde ki sorunları da ele alarak harika görsel efektler ve muhteşem bir oyunculukla anlatıyor.

The Witcher

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,2 (+318k)
 • Yaratıcı: Lauren Schmidt
 • Oyuncular: Anna Shaffer, Henry Cavill, Freya Allan

Game Of Thrones Yokluğunda İyi Gidecek 7 Dizi listemizin sonuncu yapımına gelmiş bulunmaktayız. 2019’un en gözde dizilerinden birisi olan The Witcher‘ı listeye almasak ayıp olurdu değil mi? Oyun ve kitap uyarlamalarından sonra ekranlara gelen Netflix yapımı olan dizimiz, Rivia’lı Geralt‘ı konu ediniyor. Geralt, para karşılığında canavarları öldüren ve bir takım yetenekleri olan bir çeşit murantdır. 2. Sezonu hala merak konusu olsa da sabırla beklemenizi tavsiye ederim…


Game Of Thrones serisi her ne kadar son bulmuş olsa da evrenine olan bağlılığımız her zaman kalbimizde bir yer edinecektir. Dizi’nin popülerliği sayesinde yapım şirketlerinin “en başta HBO Game Of Thrones evreni hakkında bir çok planı olduğunu hatırlatmak da fayda var. Ve o yapımlar geldiğinde biz burada olacağız, o yüzden takipte kalmayı unutmayın…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 7 ay önce

  Hepside muhteşem yapımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir