İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir?

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir?

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir? - Sinema Hanedanı

Disney bize uzun zaman önce animasyonlarıyla şimdi de tekrardan yapımlarıyla prensesleri ve onların hikayelerini izletmeye devam ediyor. Disney prensesi denince aklıma gelen ilk isimlerden biri de Pamuk Prenses.

Hikayesi

Eminim ki bilmeyen yoktur fakat yine de anlatalım. Uzak çok uzak bir diyarda bir kral ve Kraliçe yaşarmış. Kraliçe karlı bir gün penceresinden dışarı bakarken teni kar kadar beyaz, yanakları ve dudakları kıpkırmızı, saçları simsiyah bir kız çocuğu dilemiş. Dileğinin gerçekleşmesi uzun sürmemiş ve kral ve Kraliçenin bir kız çocuğu olmuş fakat Kraliçe prensesi doğumu sırasında hayatını kaybetmiş. Yıllar geçmiş Pamuk Prenses büyümüş ve kral da tekrardan evlenmiş fakat yeni Kraliçe hiç de iyi bir insan değilmiş. Saatlerce odasında bulunan sihirli aynaya bakarak “ayna ayna söyle bana, benden daha güzel var mı dünyada” dermiş. Ayna da “en güzel sizsiniz Kraliçem” diye cevap verirmiş.

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir? - Sinema Hanedanı

Fakat Pamuk Prenses büyüdükçe Kraliçe onun güzelleşmeye kendisinin ise yaşlanmaya başladığını fark ediyormuş. Pamuk Prensesi kıskanıyormuş. Yine aynanın karşısında sormuş “ayna ayna söyle bana benden daha güzel var mı bu dünyada”. Aynanın “Vardır Kraliçem, Pamuk Prenses sizden daha güzeldir” diye cevap verince Kraliçe hem çok şaşırmış hem de çok öfkelenmiş. Aynaya tekrar sormuş ve aynı cevabı alınca öfkeyle “bana çabuk avcıyı çağırın” diye bağırmış. Avcı Humbert geldikten sonra ona Pamuk Prensesi ormana götürmesini ve öldürmesini söylemiş. Avcı Pamuk Prensesi kandırarak onu ormana götürmüş fakat Pamuk Prensesin ne kadar iyi ve nazik biri olduğunu görünce onu öldürememiş. Onun yerine Pamuk Prensese Kraliçenin onu öldürmeye çalıştığını, buradan uzaklara gitmesini ve geri dönmemesini istemiş.

Pamuk Prenses tek başına yürümüş, yürümüş ve en sonunda bir kulübeye varmış. İçeriyi kontrol etmiş fakat kimseyi görememiş. Kulübe çok küçükmüş ve 7 tane küçük yatak, 7 tane küçük tabağının bulunduğu bir masa ve yemekler varmış. Çok acıkmış olan Pamuk Prenses önce karnını doyurmuş sonrasında da 3 yatağı birleştirerek uyuyakalmış. Kısa süre sonra kulübenin sahibi olan 7 Cüceler evlerine gelmiş. Masadaki yemeklerin yendiğini görünce korkmuşlar ve araştırmaya başlamışlar. Pamuk Prensesi kendi yataklarında uyurken bulmuşlar ve o sırada Pamuk Prenses uyanmış. Önce hepsi korksa da daha sonra Pamuk Prensesin hikayesini dinlemişler ve ona, onlar çalışırken evin işlerini yapması karşılığında yanlarında kalabileceğini söylemişler. Pamuk Prenses kabul etmiş ve 7 Cücelerin yemeklerini hazırlamaya, çamaşırlarını yıkamaya başlamış.

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir? - Sinema Hanedanı

Bu sırada avcı Kraliçeye Pamuk Prensesin öldüğü haberini götürmüş. Kraliçe bunun sevinciyle tekrar aynanın karşısına geçmiş. Ayna “7 cücelerle birlikte yaşayan Pamuk Prenses sizden daha güzeldir Kraliçem” deyince KraliçePamuk Prensesin ölmediğini anlamış ve avcıyı yalancılıkla suçlamış. Kendi işini kendi yapmaya karar vermiş. Tatlı bir kurdeleci kılığına girerek kulübeye gitmiş. Kraliçe “çok güzel kurdelelerim var bir tane almak ister misin?” diye sormuş. Pamuk Prenses “7 cüceler kapıyı kimseye açmamam gerektiğini söyledi o yüzden açamam” demiş. Fakat iyi biri gibi görünen Kraliçenin ısrarlarına dayanamamış ve kapıyı açmış. Kraliçe kırmızı bir kurdeleyi göstermiş ve Pamuk Prenses kurdeleyi boynuna bağlamaya çalışmış fakat yapamamış. Bunun üzerine Kraliçe gülerek kurdeleyi kendisinin bağlayabileceğini söylemiş. Kraliçe kurdeleyi çok sıkı şekilde bağlamış ve bayılan prensesi bırakarak saraya geri dönmüş. Kısa süre sonra kulübeye dönen 7 Cüceler kapıyı açık ve Pamuk Prensesi baygın bulmuşlar. Boynundaki kurdeleyi çözmüşler ve prensesi uyandırmışlar. Kraliçeyse Pamuk Prensesin öldüğünü düşünerek tekrar aynasına sormuş fakat aynanın cevabı aynıymış, Pamuk Prenses hala yaşıyormuş.

7 Cüceler kapıyı kimseye açmaması gerektiğini hatırlatarak tekrardan kulübeden ayrılmışlar. Kraliçe bu sefer çok fakir bir kadın kılığına girmiş. Yarısı beyaz yarısı kırmızı bir elma bulmuş ve kırmızı yarısını zehirlemiş. Pamuk Prensesin kapısına gitmiş fakat Pamuk Prenses kapıyı açmamış. Biraz ısrardan kadının ne kadar fakir olduğunu gördükten sonra Pamuk Prenses kapıyı açmış. Kraliçe elmanın zehirli olmadığını kanıtlamak için zehirsiz beyaz kısmından bir ısırık almış. Elmanın zehirsiz olduğunu gören Pamuk Prenses kırmızı kısımdan bir ısırık alır almaz bayılmış ve Kraliçe sarayına geri dönmüş. Aynasına sormuş ve aynasından beklediği “en güzel sizsiniz Kraliçem” cevabını almış.

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir? - Sinema Hanedanı

Kulübeye geri dönen 7 Cüceler ise Pamuk Prensesi uyandıramamışlar. Üzülerek ona camdan bir tabut yapmışlar. Pamuk Prensesin yanında bekledikleri bir gün ormana gelen bir prens Pamuk Prensesi görmüş ve 7 Cücelere ne olduğunu sormuş. 7 Cüceler, Kraliçenin Pamuk Prensesi zehirlediğini anlatmışlar. Prens, Pamuk Prensesin dudaklarına bir buse kondurmuş ve Pamuk Prenses gözlerini açmış. Aslında zehirli elma Pamuk Prensesin boğazında kalmış. Birbirlerini gören Prens ve Pamuk Prenses ilk görüşte aşık olmuşlar ve Prens, Pamuk Prensesi kendi sarayına götürmüş. Ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Disney Prenseslerinin İlki | Pamuk Prenses Kimdir? - Sinema Hanedanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. Çol güzel çok detaylı bir yazı olmuş hikaye hakkında unuttuğum bir kaç yer vardı tekrar hatırlamış oldum
  Elinize sağlık

 2. 1 sene önce

  Kardeşime okumaya gidiyorum djksjsks çok iyi olmuş ellerinize sağlık

 3. Diğer pamuk prenses yazılarını silsinler bu tüm dünyaya yeter

 4. Çok başarılı bir yazı

 5. 1 sene önce

  Ya yine mütüşük bı yazı böyle devam ederse diğer sitelere insancık uğramaz biraz az yaz

 6. 1 sene önce

  Mükemmel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir