1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. Apple TV+’da Bulunan En İyi Diziler

Apple TV+’da Bulunan En İyi Diziler

HBO Max, Disney Plus, Netflix gibi dijital yayın platformları gibi Apple TV+'ın da kütüphanesinde yüzlerce dizi-film yer alıyor. Bugün siz okuyucularımız için Apple TV+'da gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz en iyi 10 yapımı listeledik.

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

Apple TV+ 2019 yılından beri dijital film ve dizi platformları arasında yerini alıyor. Her ne kadar diğer platformlar gibi çok konuşulmasa da Apple TV+, az ama öz içerikle yoluna devam ediyor. Biz de bugün Apple TV+’da ki en iyi dizileri derledik. İşte karşınızda Apple TV+’da Bulunan En İyi Diziler:

The Morning Show

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8.4 (+72k)
 • Yaratıcı: Jay Carson, Kerry Ehrin
 • Oyuncular: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Billy Crudup

Başrollerinde dönemine damga vurmuş Friends dizisinden tanıdığımız Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve The Office dizisinden Steve Carell var. Dizi, Amerika’nın en popüler sabah haberlerini sunan Mitch ve Alex’in yaşadığı olayların arka planını anlatıyor. Mitch‘in bazı suçlamalar nedeniyle işten atılmasının ardından, habercilik kariyerinde âdeta bir yıldız gibi parlayan Alex‘in yaşadıklarını izliyoruz. Dizinin 2. sezonu 17 Eylül’de yayınlandı.

Foundation

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.5 (+14k)
 • Yaratıcı: Josh Friedman, David S. Goyer
 • Oyuncular: Lee Pace, Lou Llobell, Laura Birn

Şimdiki dizimiz bilim kurgu severlerine gelsin. Dizi, ayrıca Isaac Asimov’un kaleme aldığı bir kitap olan ve Türkçeye “Vakıf” olarak çevrilen Foundationın uyarlamasıdır. Henüz yayınlanan 3 bölümünde gördüğümüz kadarıyla galaksinin büyük bir kısmına hükmeden imparatorluk çökmeye başlamıştır ve bunun Ared Harris yani dizideki adıyla Hari Seldon önceden ön görüp kurduğu Foundation adlı oluşumuyla imparatorluğu kurmak için kolları sıvar.

Dizinin yaratıcı koltuğunda oturan Josh Friedman ve David S. Goyer’i de es geçmemek lazım. Bilim kurgu severlerin kesinlikle bakmasını tercih ederim.

For All Mankind

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.9 (+24k)
 • Yaratıcı: Ronald D. Moore, Ben Nedivi, Matt Wolpert
 • Oyuncular: Joel Kinnaman, Michael Dorman, Wrenn Schmidt

Aya ilk ayak basan Amerikalılar değil de Sovyetler Birliği olsaydı, sizce ne olurdu? İşte For All Mankind , bizlere bu sorunun cevabını veriyor. Alternatif tarihi ele alan bilim kurgu ve drama türünde olan For All Mankind, Sovyetler Birliği’nin uzay yarışını kazandığı bir geçmişte Amerikalıların yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrolünde Alfred Carbon‘ dan tanıdığımız Joel Kinnaman var. Dizinin 3 sezonu 2022’de izleyici ile buluşacak.

Little America

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.5 (+2.7k)
 • Yaratıcı: Lee Eisenberg, Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani
 • Oyuncular: Conphidance, Jearnest Corchado, Kemiyondo Coutinho

Sizlere, uzayın büyüleyici karanlığından alıp The Big Sick filmiyle kendileri sevdiren Kumail Nanjiani ve Emily V. Gordon’ın kaleme aldığı Little America‘dan bahsedeceğim. Amerika’daki göçmenlerin garip, komik ve şaşırtıcı hayatlarını ele alıyor. Dizi 8 bölümden oluşuyor ve her bölümde farklı bir hikâye izliyorsunuz. Dizi ikinci sezon onayını da aldı.

Defending Jacob

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.9 (+43k)
 • Yaratıcı: Mark Bomback
 • Oyuncular: Orlando Bloom, Cara Delevingne, Simon McBurney

Oyuncu kadrosunda Chris Evans, Jaeden Martell ve Michelle Dockery’nin bulunduğu, William Landay‘in aynı adlı romanından uyarlanan Defending Jacob; bölge savcısı yardımcısı Andy Barber’in oğlunun trajik bir cinayetle suçlanmasıyla dizimiz başlıyor. Adaleti yerine getirmek için uğraşan ama bir taraftan da da oğlunun hayatını düşünen babanın gizemli ve zorlu hikâyesi ele alınıyor. Gizem ve gerilim sevenlerin kesinlikle bakması gereken bir yapım.

See

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.9 (+43k)
 • Yaratıcı: Travis Beacham, René Echevarria
 • Oyuncular: Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell

İnsanların görme yetisini kaybettiği gelecekte, hayatta kalabilmek için yaptıklarını anlatıyor. Ancak bazı terslikler hayatlarını tahmin edilenden daha da fazla zorlaştırıyor. Dizinin başrolü, son yıllarda Aquaman’den de tanıdığımız Jason Momoa’dır. Kim ne derse desin bu adamın ayrı bir karizması var. Neyse ben hem biraz distopya hem de gizem alayım derseniz eğer bu dize tam size göre. Kesinlikle şans vermelisiniz.

Home Before Dark

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.5 (+9k)
 • Yaratıcı: Dana Fox, Dara Resnik
 • Oyuncular: Jim Sturgess, Brooklynn Prince, Abby Miller

Gerçek bir hayat hikâyesinden uyarlanan bu dizi, henüz 11 yaşında gazeteci olan Hilde Lysiak’ın ailesiyle birlikte yerleştiği kasabada örtbas edilmek istenen bir olayı gün yüzüne çıkarmaya çalışmasıyla ekranlarda yerini alır ama onu nelerin beklediğinden haberi yoktur. Dizinin oyuncu kadrosunda Brooklynn Prince, Jim Sturgess ve Kylie Rogers bulunuyor. Şu anda sadece 2 sezonu çıktı. 3.sezonunun ise gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Truth Be Told

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.1 (+9.2k)
 • Yaratıcı: Nichelle D. Tramble
 • Oyuncular: Octavia Spencer, Mekhi Phifer, Michael Beach

Kathleen Barber’ın Are You Sleeping adlı romanından uyarlanan, dizinin yaratıcısının Nichelle Tramble Spellman’ın olduğu dram, gerilim ve suç dizisidir. Konusuna gelirsek eğer ikiz kardeş olan Cosie ve Lanie’nin babası öldürülür. Öldüren kişinin ise komşuları Warren Cave olduğu düşünülür ve hapse girer. Zaman geçtikten sonra yeni deliller ortaya çıkmaya başlar. Bunların sonucunda akıllarda tek soru belirir: “Acaba Warren Cave yıllarca boşuna mı hapisteydi?” . Gizemli sorumuz da akıllardayken Truth Be Told ikicinci sezonuyla yayın hayatına devam etmektedir.

Amazing Stories

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6.3 (+5.4k)
 • Yaratıcı: Adam Horowitz, Edward Kitsis
 • Oyuncular: Robert Forster, Hailey Kilgore, Dylan O’Brien

1980 yılında Steven Spielberg tarafından yapılan serinin günümüz uyarlamasıdır. Her bölümü birbirinden farklı ilginç, gizemli hikâyeler anlatmaktadır. Değişik bir şeyler izleyeyim diyorsanız bakabilirsiniz.

Mythic Quest: Raven’s Banquet

Apple TV+'da Bulunan En İyi Diziler - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7.7 (+17k)
 • Yaratıcı: Charlie Day, Megan Ganz, Rob McElhenney
 • Oyuncular: Rob McElhenney, F. Murray Abraham, Charlotte Nicdao

Listemizi It’s Always Sunny in Philadelphia’nın yaratıcılarının Apple TV+ için yaptığı sitcomla bitiriyoruz. Dünyaca ünlü olan bir oyun şirketinde oyunları geliştirirken yaşadıkları sorunları ve komik durumları ele alıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda yok yok Rob McElhenney, Charlotte Nicdao, F. Murray Abraham, Imani Hakim, David Hornsby, Danny Pudi, Ashly Burch ve Jessie Ennis gibi yıldızları içinde barındırıyor. Keyifli ve hafif bir şey izleyelim diyorsanız tam size göre bir dizi.


Apple TV+ (Plus)‘da bulunan en iyi dizileri sizler için listelemeye çalıştık. Platformda yer alıp sizlerin en sevdiği yapımları yorumlara bekliyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Harry Potter ile birlikte sinema dünyasını öğrenen ve o günden beri sinema ateşiyle yanan liseli bir genç.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. İlgimi en çok See dizisi çekti konusu aşırı iyi kesinlikle izleyeceğim.👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir