İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Masumlar Apartmanı 7. Bölüm İncelemesi

Masumlar Apartmanı 7. Bölüm İncelemesi

Masumlar Apartmanı 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli kitabında bulunan Çöp Ev hikayesinden uyarlanan dizi Masumlar Apartmanı, sadece zengin oğlan ve fakir kız arasındaki aşkını anlatan Türk televizyonunda bir yıldız gibi parlıyor. Güçlü ve gerçek bir hikayeye sahip dizide de maalesef ki bir aşk hikayesi konulmuş fakat biz bu sahneler geçsin diye bekliyoruz. Yazı, Masumlar Apartmanı dizisinin 7. bölümünden spoiler içermektedir.

Masumlar Apartmanı’nın 7. bölümü, babanın aklı karıştığı için İnci’yi ölen eşi Perihan sanarak eve almasıyla başladı. Zaten İnci’den nefret eden Safiye, onun dışarıdan pislik getirip ona dokunmasıyla krize girdi. Burada kamera İnci ve Han’dayken “Gülben ve Safiye’ye çevirin” dedim. Çünkü Ezgi Mola ve Merve Dizdar’ın oyunculukları diziyi birkaç seviye üste taşıyor. Karakter olarak da güzel diyaloglara ve derinliğe sahipler. İlk sahnedeki kamera, oyunculuk, senaryo bence çok iyiydi, kriz anını güzel aktarmışlar.

Masumlar Apartmanı 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

İlk sahnede Safiye’nin geçirdiği krizi Ezgi Mola mükemmel oynamış. Fakat salonu kapatmayı karar verdiklerin Han’ın yaptığı konuşma beni etkilemeyi başaramadı. Birkan Sokullu’nun oynadığı Han karakterine dizinin başından beri hiç ısınamadım zaten. Yaptığı konuşma esnasında da Ezgi Mola’nın Han’a üzülmesine üzüldüm sadece. Han‘ın kurduğu hayal de güzel olmasına rağmen fazla uzun ve şu anlık imkansız.

Merve Dizdar’ın oyunculuk döktürdüğü sahne de Esat’ın eve geldiği sahnelerdi. Çocuksu heyecanı ve masumluğu beni çok gülümsetti fakat Safiye’nin saçlarını kesmesi ve üstüne, geçmişte annesinin saçını kestiği zamana dönmemizle çok uzun sürmedi. Sadece Gülben’in bir anlık cesaretini uzatmasını isterdim fakat hemen özür diledi. bez kullanmak istememesi de onun bu durumdan ne kadar utandığını gösteriyor.

İnci ve Han’ın dramalar ı beni dizide en çok sıkan şey olabilir. Özellikle de İnci’nin sürekli Han’a “konuşmamız lazım” demesi. Onların sahneleri beni hiç etkilemiyor ve sıkıyor. Bu bölümde evlendiklerini hem İnci’nin kardeşi Ege hem de Gülben öğrendi. Gülben’in Safiye’den önce Han’ın yanına gitmesine şaşırdım fakat Han’la konuşamadan bölüm sonlandı.

Masumlar Apartmanı 7. Bölüm İncelemesi - Sinema Hanedanı

Ben, Neriman’ı ve Safiye’ye karşı duruşunu seviyorum, keşke bu bölümde onu daha fazla görebilseydik. Ailedeki herkes gibi Neriman’ın da psikolojik birtakım sorunları var. Han sürekli onu doktora götüreceğini söylese de sözüne pek de sadık değil. Ben dizinin devamında Neriman’ın psikiyatriste gitmesiyle olayların tersine döneceğini düşünüyorum. Eğer sırf İnci sayesinde değişirlerse çok üzüleceğim.

Han ve İnci’nin evliliklerinin de bir sonraki bölümde açığa çıkacağını düşünüyorum. İnci, artık Han’ın bir sırrı olduğunu biliyor ve işin peşini bırakacağını da çok zannetmiyorum. Hatta 8. bölümün başı bu şekilde bile başlayabilir. Han’ın takıntılı biri olduğunu biliyoruz ve İnci ondan ayrılmak isterse Han, ona ve ailesine zarar verebilir. Esat’ın anlattığı öğretmen hakkında daha çok öğrenebiliriz çünkü Han o fuları bu zamana kadar saklamış.

Sizce sonraki bölümde ne olacak yorumlara yazmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir