1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Zombi Filmlerinden Vazgeçemiyor Musunuz? En İyi 5 Zombi Filmi!

Zombi Filmlerinden Vazgeçemiyor Musunuz? En İyi 5 Zombi Filmi!

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı

Zombi filmleri yıllarca Hollywood’un ekmek kapısı olmuştu. Zombiler ile ilgili yüzlerce yapım gördük ancak bunların hepsi maalesef çok iyi sayılmaz. Peki bu yüzlerce zombi yapımı arasında en kalitelileri hangileri gelin bir bakalım. İşte karşınızda En İyi 5 Zombi Filmi:

World War Z (2013)

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı
Gerry Lane ailesi ile normal ve mutlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün yine normal bir şekilde bir yere giderken arabaları trafikte sıkışır ancak bu sefer yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark ederler. Hızla yayılan salgından kaçmak ve ailesini ve Dünya’yı korumak için Gerry, kısıtlı zamana karşı mücadeleye başlar.

Gerek efektleri ile gerek ise özgün senaryosu ile World War Z‘nin bu listede yer almayı hak etmesi pek şaşırtıcı değil.

IMDb: 7,0

I am Legend (2007)

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı
Çok başarılı, dahi ve önde gelen bilim adamlarından olan Robert Neville, insanlar tarafından üretilmiş korkunç virüsü kontrol almak için mücadele etse bile başarılı olamaz. Sadece New York’ta değil belki Dünya’nın her yerinde hayatta kalmayı başaran ve virüse bağışıklık gösterebilmiş tek insan olan Robert, üç yıl boyunca mücadelesine devam etmiş ve her gün çeşitli yollarla insan aramaya devam etmiştir. Aslında yalnız olmayan Neville insanlık için mücadelesini sürdürmeye devam eder.

Üç Kardeş Hikayesi | Büyük Harry Potter Teorisi

Harika senaryosu ve Will Smith‘in muazzam oyunculuğu ile I am Legend sadece zombi yapımları arasında iyi olmakla kalmıyor, diğer bir çok listeye girmeye de hak kazanıyor.

IMDb: 7,2

28 Days Later (2002)

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı
İngiltere’de meydana gelen bir laboratuvar kazası sonucu anında etki gösteren ve kan yoluyla bulaşan bir virüs artık ülkenin tamamını tehdit etmeye başlar. Hastalıklı ve sağlıklı insanlar birbirleri ile mücadele etmeye başlar ve insanlar askeri sığınaklara yerleşmeye başlar ancak bu defa da çok farklı ve büyük sorunlarla karşılaşılır.

Filmi izleyiciye yaşatan tarzı ile 28 Days Later yıllar geçse bile unutulmayacak bir film.

IMDb: 7,6

Zombieland (2009)

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı

Ani bir zombi salgını ile zaten gidişatı iyi olmayan bir kaç insanın hayatları daha çok mahvolur. Bir şekilde birbirleriyle karşılaşan bu insanlar birbirleri ile pek uyumlu olmasalar bile beraber mücadele vermek zorundadırlar.

Kaliteli mizahı ”Zombi” türü ile harmanlayarak ortaya çok iyi bir iş koyan bu yapım, oyuncu kadrosu ile de çok zengin.

IMDb: 7,7

Night of the Living Dead (1968)

En İyi 5 Zombi Filmi - Sinema Hanedanı

İnsan eti yiyen zombilerden kurtulabilmek için sahipleri zombiler tarafından yenilmiş bir çiftlik evine sığınan bir grup insanın evde bulunan radyo ve televizyon aracılığı ile zombilerin uzaydan gelen bir radyasyonun etkisi ile saldırganlaştığını anlaması üzerine içinde bulundukları durumdan kurtulmak çok zorlaşır.

Yılları eskiten bu yapım, özellikle o yıllara göre senaryosu bakımından çok güçlü bir film. Tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında bile yer alabilir.

WandaVision 1. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

IMDb: 8,0

Bir çok zombi filmi olmasına rağmen maalesef aralarında fazlasıyla kaliteli yapım yok ancak biz yine de listede ki gibi kaliteli zombi filmleri görmeyi bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap