İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Avengers Üyelerinin Zayıflıkları

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Kimse yenilmez değildir hatta büyük bir hayranlıkla izlediğimiz süper kahraman ekibi bile. Evet, adı yenilmezler olanlar bile yenilebilir. Bu listede bütün Avengers‘ların zayıf noktasını topladık. İyi ki Thanos bu listeye ulaşamadı.

Iron Man Bütün Sorumluluğu Kendi Omuzlarına Yüklüyor

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Güç aynı zamanda zayıflıktır klişesine en iyi ve en güzel uyan karakterlerden biri Iron Man.

2012 yılında New York Savaşından beri Tony Stark resmen bütün dünyayı omuzlarında taşıdı. Uzaydan bir düşman geleceği bilgisi Tony için her şeyi değiştirdi. Aslında Nick Fury’nin dediği gibi belki de Tony’nin asıl korkusu bir savaş tehdidi değil, herkesin ölüp kendisinin yaşamasıdır.

Bu sorumluluk duygusu, 2019’da Avengers: Endgame‘deki (Yenilmezler: Son Savaş) son savaşı da dahil olmak üzere dünyayı birçok kez kurtarmaya yardımcı olsa da Stark‘ın en büyük başarısızlıklarını da besliyor.

Bu başarısızlıkların en büyüğü de Ultron’u yaratması. Dünya’yı korumaya çalışırken dünyayı yok eden bir robotu yarattığının farkında değildi. Sadece Ultron değil Ultron’un yol açtığı olaylar da bu başarısızlığa dahil edilebilir. Captain America: Civil War (Kaptan Amerika: İç savaş) filminde Sokovia Anlaşmasını imzalama sebebi de bu korkuydu. Steve Rogers’ın imzalamamasıyla da ekip içinde bir iç savaş yaşandı. İnfinity War‘da (Sonsuzluk Savaşı) büyük ve beraber bir savaş olmadı. Endgame filminde bile Ultron‘la başlayan olayların etkisi görülüyordu.

Kaptan Fazla İyi Bir İnsan

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Eğer yalancı biriyseniz herkesi yalancı olarak görürsünüz” de başka bir klişe felsefe. Bu felsefenin tersini düşünürsek “iyi bir insansanız herkesi iyi bir insan olarak görürsünüzSteve Rogers’ı anlayabiliriz. Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapan, fedakar ve cesur bir vatanseverseniz muhtemelen etrafınızdaki herkesten de en iyisini bekleyeceksiniz. Ve eğer Steve Rogers iseniz çok hayal kırıklığına uğrayacaksınız, çok.

Steve’in bu kişiliği Sokovia Anlaşmasını imzalamama sebebi. Ayrıca en iyi arkadaşı Bucky’nin her zaman her şekilde yanında olması da Iron Man’le dövüşmesine yol açmıştı. Civil War sonrasında da kendisi vatan haini ilan edildi.

Thor, Ne Kadar Yüksekteysen O Kadar Sert Düşersin

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

2011’de ilk gördüğümüzden beri Thor her zaman kral olmaya layık olmaya çalıştı. Onu yakışıklı bir prensten fedakar bir krala dönüşmesini izledik. Çekicini, saçlarını, ailesini, gözünü her şeyini kaybetse dahi sürekli gelişmeye ve güçlenmeye devam etti, ta ki Endgame’e kadar.

Thor, Infinity War (Sonsuzluk Savaşı) filminde aklında bir plan kurdu ve sırasıyla planını gerçekleştirdi. Mjolnir’i kaybetse bile bir kral silahı olan Strombreaker’ın sahibi oldu. Thor her şeyi atlatsa bile Thanos’un “kafamı hedef almalıydın” diyerek evrenin yarısını yok etmesini atlatamadı. Onu suçlayabilir miyiz?

Endgame filminde geçen 5 yılda Thor resmen saçı sakalı salmış ve panik atak krizleri geçiren birine dönüşmüştü. Yenilgiyi kabul edemeyen Thor daha hırslanırken taşların yok olduğunu öğrendiğinde bütün umutlarını yitirmiş olmalı. Son savaşta da çok iyi savaşamadığını gördük. 4. filminde toparlanacağını umuyoruz.

Hulk’ın Zayıflığı Duyguları

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Hulk’la karşı karşıyaysanız onun sinirli tarafını göreceğiniz kesindir fakat aynı takımdaysanız hangi tarafını göreceğiniz kesin değildir. Çok güçlü olmasına rağmen kontrolünü kaybettiği zamanlar bu gücü sevdiklerine karşı kullanabiliyor.

Hulk aslında masum insanlara asla zarar vermek istemeyen biri. Kontrolünü kaybettiğinde ondan korkan insanları görmüş ve onları kendinden korumak için tek başına uzaya gidecek kadar da düşünceli. Endgame filminde Profesör Hulk’ı gördüğümüze göre bu sorunda çözüldü sayılır. Ama her zaman Hulk’ın kontrolden çıkarak geri dönmesini izleyebiliriz.

Black Widow’un Günahları

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Black Widow’un bir Avenger olmadan önce Red Room programı tarafından verilen görevleri yerine getirdiğini biliyoruz. Bu görevler her zaman masum görevler değildi tabi.

Hawkeye ile konuşmalarından geçmişinde işediği günahlar olduğunu ve kötü şeyler yaptığını biliyoruz. Bu olayları kendi filminde göreceğiz. Nick Fury ve Clint Barton, Natasha’nın SHIELD’a katılmasını sağlamış. Fakat Endgame filminde bile kendini affetmediğini izledik. Hem arkadaşının ailesine kavuşması için hem de kendi günahlarını aklamak içim kendini feda etti. Biz yine de seni seviyorduk Natasha.

Hawkeye Sınırları Olan Bir Avenger

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Diğer Avengerların kendine ait güçleri varken Hawkeye oklarıyla savaşan biri. Black Widow’un gücü yok demeyin onun da kanında çeşitli serumlar var. Hawkeye ise savaş alanında okları bittiği anda cephanesiz kalıyor. Çizgi romanlarda ve filmlerde bu sorunla sık sık karşılaştı. Yine de hiçbir okunu boşa harcamadan hedefini tek seferde vurduğunu da unutmayalım.

Orijinal altılımız bitti fakat Avengers bitmedi. Bonuslar geliyor.

Scarlet Witch’in Kendine Güvenmesi Gerekiyor

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Wanda ve Pietro Maximoff kardeşler Stark Industries’in bir bombası evlerine düşünce ailelerini kaybetmiş ve kendileri de günlerce enkaz altında ölme tehlikesi geçirmişlerdi. Bunun büyük bir travma ve öfkeye sebep olması şaşırtıcı değil. Hydra Loki’nin asasındaki zihin taşı sayesinde bu ikizlere güçler verdi ve öfkeli kardeşler Ultron filminde Avengers’a karşı savaştılar. Wanda’nın Ultron’un gerçek planını öğrenmesiyle Avengers’a katılacaklardı ki Quicksilver’a veda ettik. Wanda kardeşinin ölümüyle sarsıldı ve Ultron’u kendi öldürdü.

Wanda’nın inanılmaz boyutlara varan güçleri çizgi romanlarda onun akli dengesini kaçırmasına yol açmıştı. Sinema evreninde zihin taşıyla güçlerini alması çizgi romanlardan daha korkunç bir Scarlet Witch izlememizi sağlayabilir. Kardeşinden sonra yeni ailesi sayılabilecek Avengers arasında bir iç savaş çıktı ve sevgilisi Vision’u da kaybetti. Infinity War’da onun zihin taşını patlatabilecek kadar güçlü olduğunu gördük. Wanda’nın kendine ve güçlerine güvenmesi ve tanıması gerekiyor. Akli dengesini yitirmesi sinemada muhteşem şeyler izlememize sebep olabilir o yüzden istesek mi istemesek mi bilmiyoruz.

Peter Parker Sadece Bir Çocuk Değil

Avengers Üyelerinin Zayıflıkları - Sinema Hanedanı

Ben Amca’yı kaybettiğimiz aynı öyküye sahip filmleri peş peşe izledik. Spider Man’in MCU’ya (Marvel Sinematik Evreni) gelmesiyle yeniden başlayacak öyküsünü hiçbirimiz izlemek istemedik. Bunu bilen Kevin Feige tekrar Ben Amcayı izletemeyiz diyerek baba figürüne Tony Stark’ı koydu. Endgame filminde Tony’i kaybetmemizle Spider Man hikayesinde Ben Amca görevini yerine getirdi.

Özellikle Spider Man: Far From Home (Örümcek Adam: Evden Uzakta) filminde gördüklerimiz sonra artık Spider Man’in Iron Man’in gölgesinden çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Onu unutmasın ama artık Spider Man’i güçlü ve Spider Man olarak görmek istiyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Çok bilgilendirici bir liste olmuş karakterlerin bilmediğim zaaflarını öğrendim elinize sağlık

  2. 6 ay önce

    Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir